Як правильно підключити портативну електростанцію EcoFlow
Часті відключення електроенергії, які стали нормою нашого життя, потребують превентивних дій. Купівля портативної електростанції EcoFlow – досить мудре та раціональне рішення, що підвищує комфорт у домі чи квартирі.
Зміст:
Що таке портативна електростанція EcoFlow
Як підключити портативну електростанцію Екофлоу – 2 варіанта
Самостійно підключити портативну електричну станцію EcoFlow
Як не рекомендовано підключати портативну електростанцію Екофлоу
Як уникнути проблем при підключенні через переноску «вилка-вилка»
Підключення портативної електростанції EcoFlow через автоматичний перемикач введення-резерву
Важливі рекомендації
Що таке портативна електростанція EcoFlow
Портативні електростанції Екофлоу – дуже корисне та дороге обладнання. З цієї причини слід серйозно поставитися до підключення станції до мережі, оскільки ремонт обладнання може коштувати понад 50 відсотків її вартості. Йтиметься про безпечне підключення портативних, компактних електростанцій до однофазної мережі квартири чи будинку на 220 вольт.
Популярністю portable power station користується в місцях, з частим вимкненням напруги стаціонарних електричних мереж. Особливо актуальними є портативні електростанції в квартирах та інших приміщеннях, де неможливо встановити бензиновий, дизельний чи газовий генератор або сонячну станцію.
Як підключити портативну електростанцію Екофлоу – 2 варіанта
Щоб правильно підключити портативну електростанцію EcoFlow, можна використовувати кілька прийомів:
- Самостійне (ручне підключення);
- Автоматичне (безпечне) з використанням автомата введення резерву.
Самостійно підключити портативну електричну станцію EcoFlow
Це найпростіший варіант підключення електроприладів – безпосередньо у штепсельну розетку станції або через електричний подовжувач.
Підключення портативної електростанції EcoFlow може варіюватися залежно від її типу та функціональності. Проте, основні кроки для підключення наступні:
- Переконайтися, що портативна електростанція вимкнена та відключена від будь-яких джерел живлення.
- Підключити потрібні пристрої (наприклад, електричний котел, холодильник тощо) до розеток або виходів на портативній електростанції.
- Увімкнути портативну електростанцію та переконайтися, що вона працює належним чином.
- Надалі дотримуватись інструкцій виробника щодо безпеки та використання портативної електростанції.
Але цей спосіб має істотні недоліки:
- Щоб підключити потрібний електроприлад до джерела енергії, коли немає мережі 220 вольт, доводиться виймати штепсельну вилку шнура приладу зі стаціонарної розетки та підключати її до станції. При появі електроенергії повторювати цей процес у зворотному порядку.
- Доводиться розкладати по підлозі дублюючу мережу з електричних подовжувачів по всьому приміщенню, щоб підключити потрібну техніку;
- Основне освітлення (стельові світильники, люстри, бра, прожектори) не працюватимуть, оскільки вони підключені до розподільчого щита безпосередньо через автоматику, і у них немає штепсельної вилки.
Як не рекомендовано підключати портативну електростанцію Екофлоу
Категорично не рекомендуємо підключати переносну станцію EcoFlow за допомогою електричного шнура «вилка-вилка» до електричної мережі через розетку квартири або інших приміщень, як показано на схемі.
Шнур "вилка-вилка" отримав прізвисько "шнур вбивця". Величезну кількість портативних станцій було виведено з ладу зустрічною напругою мережі. Це підтверджують сервісні центри з ремонту цього устаткування. При неправильній послідовності маніпуляцій користувач ризикує створити в мережі зустрічну напругу і вивести дороговартісне обладнання з ладу.
Як уникнути проблем при підключенні через переноску «вилка-вилка»
Якщо ви знехтували викладеними вище рекомендаціями, наведено алгоритм дій, який допоможе уникнути зустрічної напруги:
1. При зникненні електрики в мережі відключити ввідний автоматичний вимикач у щиті квартири чи будинку, щоб виключити непередбачену подачу електроенергії та зустрічну напругу.
2. Вимкнути всі електроприлади з великим споживанням електроенергії, сумарна потужність яких перевищує можливості портативної електростанції.
3. За допомогою шнура "вилка-вилка" підключити станцію Екофлоу до стаціонарної розетки.
4. Подати напругу від портативної станції EcoFlow до мережі приміщення.
5. При відновленні подачі основної напруги відключити портативну станцію від мережі приміщення, відключивши при цьому з'єднувальний шнур «вилка-вилка».
6. Лише потім увімкнути автоматичний вимикач у щиті.
7. Підключити прилади, зазначені у пункті 2.
Іноді споживачі забувають порядок дій, метушаться у темряві, не вимикають ввідний автомат у щиті. Поки світла немає портативна електростанція EcoFlow живить будинок. Проблема виникає при подачі основної електрики - на станцію надходить зустрічна напруга мережі, вигоряє плата інвертора, оскільки виробник не передбачає таке підключення і в станції відсутній захист від зустрічки.
Підключення портативної електростанції EcoFlow через автоматичний перемикач введення-резерву
Людський фактор виключити складно. Не завжди поруч знаходиться людина, яка пам'ятає і дотримується правильного порядку дій з Екофлоу. Не завжди під рукою ця інструкція, може не працювати інтернет, і користувач не має можливості дізнатися, як правильно підключити портативну електростанцію EcoFlow до розетки. Тому краще передбачити ці проблеми та вибрати спеціальний перемикач введення-резерву. Один раз встановивши його у щиток, можна забезпечити резервне живлення приладів без додаткових ризиків.
Цей варіант виключає більшість незручностей. У головний розподільчий щит приміщення встановлюється автоматичний перемикач введення-резерву (АВР). Спрощена схема підключення на малюнку нижче.
При потраплянні напруги від основної мережі АВР автоматично переключиться на резервне джерело живлення (портативну станцію). Як тільки поновлюється подача електроенергії, АВР перемикається на основний режим.
Найбільш бюджетна реалізація підключення портативної станції EcoFlow заснована на монтажі ручного перемикача введення-резерву за тим же принципом.
При цьому бажано встановити контрольний світловий індикатор (вольтметр, світлодіод у модульному корпусі). Він сигналізуватиме про появу напруги в мережі.
Важливі рекомендації
У розподільчому щитку слід провести перерозподіл навантаження залежно від потужності, щоб не перевантажити портативну станцію Екофлоу (простими словами, вибрати найважливіші лінії у момент відключення електрики). Також її необхідно підключити до контуру заземлення.
Слід врахувати той факт, що деякі електроприлади чутливі до частоти, амплітуди, співвідношення "фаза-нуль" енергії, яку виробляє інвертор станції (наприклад, газовий або твердопаливний котел). Такі електроприлади можуть працювати некоректно або взагалі не вмикатися. Може знадобитися синхронізатор.
Вклавши кошти в обладнання, не варто сподіватися на дроти-переноски, важливо довести справу до кінця та правильно підключити портативну переносну станцію. Підключайте станцію EcoFlow до мережі лише через перемикач введення-резерву. У цьому випадку вона прослужить належний їй термін і забезпечить просте та швидке подання резервної напруги в мережу.
Придбати потрібний перемикач та правильно підключити портативну електростанцію Екофлоу допоможуть консультанти компанії Вітокс. У нас представлено великий вибір необхідних приладів:
Портативні електростанції EcoFlow