Продавець ТОВ "Вітокс" розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
416 відгуків
КАБЕЛЬНО-ПРОВІДНИКОВА, ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА ПРОДУКЦІЯ
+380 (67) 580-89-67
+380 (97) 311-41-36
+380 (97) 049-13-30

Як правильно підключити портативну електростанцію

Як правильно підключити портативну електростанцію

Портативні електростанції – дуже корисне та дороге обладнання. З цієї причини слід серйозно поставитися до підключення станції до мережі, оскільки ремонт обладнання може коштувати понад 50 відсотків її вартості. Йтиметься про безпечне підключення портативних, компактних електростанцій до однофазної мережі квартири чи будинку на 220 вольт.

Популярністю "portable power station" користується в місцях, з частим вимкненням напруги стаціонарних електричних мереж. Особливо актуальними є портативні електростанції в квартирах та інших приміщеннях, де неможливо встановити бензиновий, дизельний чи газовий генератор або сонячну станцію.

Варіанти підключення портативних електричних станцій

Щоб правильно підключити портативну електростанцію, можна використовувати кілька прийомів.

1. Самостійне підключення портативної електростанції. Це найпростіший варіант підключення електроприладів – безпосередньо у штепсельну розетку станції або через електричний подовжувач.

 Але цей спосіб має свої істотні недоліки:

·         Щоб підключити потрібний електроприлад до джерела енергії, коли немає мережі 220 вольт, доводиться виймати штепсельну вилку шнура приладу зі стаціонарної розетки та підключати її до станції. При появі електроенергії повторювати цей процес у зворотному порядку.

·         Доводиться розкладати по підлозі дублюючу мережу з електричних подовжувачів по всьому приміщенню, щоб підключити потрібну техніку;

·         Основне освітлення (стельові світильники, люстри, бра, прожектори) не працюватимуть, оскільки вони підключені до розподільчого щита безпосередньо через автоматику, і у них немає штепсельної вилки.

Категорично не рекомендуємо підключати переносну станцію за допомогою електричного шнура «вилка-вилка» до електричної мережі через розетку квартири або інших приміщень, як показано на схемі.

Шнур "вилка-вилка" отримав прізвисько "шнур вбивця". Величезну кількість портативних станцій було виведено з ладу зустрічною напругою мережі. Це підтверджують сервісні центри з ремонту цього устаткування.

При неправильній послідовності маніпуляцій користувач ризикує створити в мережі зустрічну напругу і вивести дороговартісне обладнання з ладу.

Але якщо ви знехтували нашими рекомендаціями, нижче наведено алгоритм дій:

1. При зникненні електрики в мережі відключити ввідний автоматичний вимикач у щиті квартири чи будинку, щоб виключити непередбачену подачу електроенергії та зустрічну напругу.

2. Вимкнути всі електроприлади з великим споживанням електроенергії, сумарна потужність яких перевищує можливості портативної електростанції.

3. За допомогою шнура "вилка-вилка" підключити станцію до стаціонарної розетки.

4. Подати напругу від портативної станції до мережі приміщення.

5. При відновленні подачі основної напруги відключити портативну станцію від мережі приміщення, відключивши при цьому з'єднувальний шнур «вилка-вилка».

6. Увімкнути автоматичний вимикач у щиті.

7. Підключити прилади, зазначені у пункті 2.

Іноді споживачі забувають порядок дій, метушаться у темряві, не вимикають ввідний автомат у щиті. Поки світла немає портативна електростанція живить будинок. Проблема виникає при подачі основної електрики - на станцію надходить зустрічна напруга мережі, вигоряє плата інвертора, оскільки виробник не передбачає таке підключення і в станції відсутній захист від зустрічки.

Людський фактор виключити складно. Не завжди поруч знаходиться людина, яка пам'ятає і дотримується правильного порядку дій. Не завжди під рукою ця інструкція, може не працювати інтернет, і користувач не має можливості дізнатися, як правильно підключити портативну електростанцію до розетки. Тому краще передбачити ці проблеми та вибрати спеціальний перемикач введення-резерву. Один раз встановивши його у щиток, можна забезпечити резервне живлення приладів без додаткових ризиків.

 

2. Підключення портативної електростанції через автоматичний перемикач введення-резерву.

Цей варіант виключає більшість незручностей. У головний розподільчий щит приміщення встановлюється автоматичний перемикач введення-резерву (АВР). Спрощена схема підключення на малюнку нижче.

При потраплянні напруги від основної мережі АВР автоматично переключиться на резервне джерело живлення (портативну станцію). Як тільки поновлюється подача електроенергії, АВР перемикається на основний режим.

Найбільш бюджетна реалізація підключення портативної станції заснована на монтажі ручного перемикача введення-резерву за тим же принципом.

При цьому бажано встановити контрольний світловий індикатор (вольтметр, світлодіод у модульному корпусі). Він сигналізуватиме про появу напруги в мережі.

Важливо! У розподільчому щитку слід провести перерозподіл навантаження залежно від потужності, щоб не перевантажити портативну станцію (простими словами, вибрати найважливіші лінії у момент відключення електрики). Також її необхідно підключити до контуру заземлення.

Слід врахувати той факт, що деякі електроприлади чутливі до частоти, амплітуди, співвідношення "фаза-нуль" енергії, яку виробляє інвертор станції (наприклад, газовий або твердопаливний котел). Такі електроприлади можуть працювати некоректно або взагалі не вмикатися. Може знадобитися синхронізатор.

Часті відключення електроенергії, які стали нормою нашого життя, потребують превентивних дій. Купівля портативної електростанції – досить мудре та раціональне рішення, що підвищує комфорт у домі чи квартирі. Але, вклавши кошти в обладнання, не варто сподіватися на дроти-переноски, важливо довести справу до кінця та правильно підключити портативну переносну станцію. Підключайте станцію до мережі лише через перемикач введення-резерву. У цьому випадку вона прослужить належний їй термін і забезпечить просте та швидке подання резервної напруги в мережу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner