Продавець ТОВ "Вітокс" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
513 відгуків

Наразі компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки тимчасовий графік роботи з 9.00 до 17.30. Субота та Неділя – вихідні дні. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим часом.

КАБЕЛЬНО-ПРОВІДНИКОВА, ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА ПРОДУКЦІЯ
+380 (67) 580-89-67
+380 (97) 311-41-36
+380 (97) 049-13-30

Перемикачі введення резерву модульної установки

Перемикачі введення резерву модульної установки

Перемикачі введення резерву (резервні перемикачі) - пристрої, призначені для забезпечення безперервності роботи системи електропостачання шляхом автоматичного або ручного перемикання з основного джерела енергії на резервне, у разі збою, відмови або інших надзвичайних обставин. Ці пристрої ще називають перекидними рубильниками, перемикачами навантаження, блоками введення резервного живлення, реверсивними перемикачами.

 

 

Пристрої широко використовуються в різних системах та устаткуванні, таких як комп'ютерні мережі, електроживлення, телекомунікації та автоматизовані системи управління. Основне призначення - ручне перемикання з основного джерела електропостачання 12-380 вольт на резервне. Поширення отримали «кулачкові» та «прапорцеві» перемикачі.

На малюнку нижче схематично зображено структуру взаємодії з джерелами енергії та споживачем.

Перемикачі відрізняються компактністю, естетичністю, способом комутації, кількістю полюсів і можливістю встановлення в розподільчі щити на din-рейку, на відміну від традиційних, громіздких перекидних рубильників.

Типи перемикачів введення резерву

Перемикачі резерву можуть працювати автоматично або вручну. Автоматичне перемикання засноване на контролі напруги основного джерела та перемиканні на резервне, як тільки основне стає недоступним. Ручне перемикання дозволяє людині втручатися у процес перемикання на власний розсуд. Автоматичні перемикачі можна перевести в ручний режим керування.

Перемикачі введення резерву встановлюються у головних розподільних щитах офісів, магазинів, житлових будинків, супермаркетів, промислових об'єктів, дата-центрів, телекомунікаційних систем, систем аварійного електроживлення, автоматизованих виробничих ліній та критичної інфраструктури.

Резервні перемикачі задіяні для забезпечення електропостачання альтернативного джерела електроживлення (бензиновий, дизельний, газовий генератор, сонячна електростанція, інвертор з акумуляторними батареями, портативна електростанція) у випадках знеструмлення основної лінії електроживлення. Основною метою перемикачів введення резерву є мінімізація часу відсутності електрики у мережі.

Завдяки подвійному розриву ланцюга (коли контакти навантаження фізично розмикаються від обох джерел живлення) є найбезпечнішим способом комутації. Способи ручного перемикання можуть відрізнятись за своєю структурою.

Конкуренцію даним пристроям складають автоматичні перемикачі введення резерву, скорочено АВР.

Характерна особливість автомата введення резерву - дистанційне керування через мережу інтернет, з використанням радіочастотного або провідного каналу. Вартість цих апаратів істотно дорожча, оскільки вони автоматично перемикають джерела за пріоритетом, мають захист від короткого замикання, автоматичне блокування та електронне обладнання.

Автоматичні перемикачі введення резерву найчастіше застосовуються в критичних інфраструктурах (лікарнях, пожежних частинах, електростанціях, ядерних об'єктах, державних установах, системах управління надзвичайної важливості).

Основна маса ручних перемикачів потребує встановлення автоматичних вимикачів, для захисту від перевантаження та короткого замикання. Також слід врахувати розміщення сигнальних пристроїв у схемі при відновленні подачі напруги від основного джерела. Щоб запобігти перевитраті палива або заряду станції. Автоматичні перемикачі джерела енергії унеможливлюють ці недоліки.

Перемикачі мають три положення фіксації ручки «І-0-ІІ».

Перше положення - "І" (як правило "вгору" або "вліво") – замикаються контакти між основною лінією та навантаженням.

Друге положення - "0" є нейтральним або нульовим. Рукоятка знаходиться в середньому положенні, при якому розімкнуто всі контакти перемикача.

Третє положення - "ІІ" (як правило "вниз" або "вправо") – замикаються контакти між резервною лінією та навантаженням.

Таким чином виключається можливість подачі зустрічної напруги, оскільки неможливо переключити ручку пристрою, не минаючи нейтрального положення.

Перемикачі введення резерву відрізняються за схемою підключення:

- із загальним виходом знизу – джерела енергії підключаються до верхніх контактів пристрою;

- із загальним виходом зверху – джерела енергії підключаються до нижніх контактів пристрою.

Увага! Забороняється перемикати ручний перемикач під навантаженням. Перед перемиканням пристрою треба обов'язково вимкнути автоматичні вимикачі, що подають напругу на перемикач, щоб уникнути залипання або підгоряння контактів.

Загальний результат використання перемикачів введення резерву – підвищення надійності та доступності систем енергозабезпечення, що особливо важливо у ситуаціях, коли навіть короткочасний простій може призвести до серйозних наслідків, таких як втрата даних, зупинка виробництва, соціального забезпечення чи надання послуг.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner