Різновиди гофрованих труб та їх застосування
При облаштуванні інженерних систем різного призначення активно використовуються гофровані труби. За їх допомогою вдається істотно скоротити час і трудовитрати на монтаж зовнішніх і прихованих електромереж, паралельно забезпечивши їх високий рівень надійності та безпеки. Головною відмінністю від інших видів труб є конструкція рельєфного типу, в якій внутрішня поверхня гладка, а зовнішня – ребриста, при цьому ділянки з малим і великим діаметром рівномірно між собою чергуються. Гофровані вироби мають здатність згинатися під різними кутами без порушення цілісності, різноманітність видів дозволяє вибрати саме ті елементи кабелепроводу, які відповідають поставленим технічним завданням.
Область використання
Підвищені міцні властивості, простота монтажу, різноманітність конструктивних виконань і адекватна ціна за умови придбання у прямих постачальників роблять гофровані труби затребуваними при виконанні широкого спектру промислових, сільськогосподарських, будівельних та інших робіт. Найчастіше виріб використовують для прокладки електрокабеля на виробничих і житлових об'єктах, а також підведення електрики до різного обладнання та підключення до Інтернет-мереж.
Які існують види гофрованих труб?
Щоб підібрати труби з оптимальними характеристиками, необхідно мати уявлення про існуючі різновиди. Одним з основних критеріїв класифікації є матеріал:
1. Гофровані труби з металу – алюмінію або нержавіючої сталі. Оцинковані вироби характеризуються відмінною стійкістю до вологи і ультрафіолетових променів, швидко монтуються, не схильні до корозії, але можуть пошкоджуватися при сильних ударах. Продукція з алюмінію зберігає популярність за рахунок малої ваги, компактності та антикорозійного захисту, але при цьому має менший строк служби із-за високої теплопровідності.
2. Продукцію з ПВХ легко відрізнити візуально в основному по сірому кольору і невеликій вазі. У число переваг входить відсутність ризику корозійних руйнувань, високі ізоляційні властивості, а також мінімальний ризик загоряння.
Особливу популярність в останні роки набули металорукава в ПВХ ізоляції з протяжкою, які незамінні при облаштуванні всіляких электрокомунікаційних систем. Комбіновані гофровані труби характеризуються максимальним ступенем ізоляції (IP65), відсутністю жорстких вимог до монтажу (доступна відкрита і прихована прокладка кабелів), широким діапазоном робочих температур.
3. Труби з поліетилену високого і низького тиску з синім маркуванням вважаються універсальними, оскільки витримують низькі температури, сильні удари, вплив агресивних середовищ, а деякі стійкі до УФ-випромінювання. Їх можна легко і швидко змонтувати за рахунок невеликої ваги, а прийнятна ціна робить їх економічно вигідним придбанням для будь-якого покупця.
Але є важливий нюанс – вироби повинні бути високоякісними, що можна забезпечити, вибравши продукцію надійного виробника, наприклад, чеської компанії KOPOFLEX. Також потрібно брати до уваги, що при внутрішніх роботах краще використовувати елементи трубопроводу з ПВТ, а для зовнішнього монтажу краще підходять вироби з ПНТ.
Крім поділу за матеріалом, гофровані труби також класифікують за:
- типом стійкості до експлуатаційних навантажень – легкі, середні, важкі, армовані, надважкі;
- кількістю шарів – одношарові і двошарові;
- призначенням – для інженерних систем і електротехнічного монтажу;
- розмірами;
- кільцевої жорсткості - SN2-SN16 і т. д.
Перед покупкою слід ретельно вивчити описи і при необхідності проконсультуватися з фахівцем, а також зробити точний розрахунок кількості труб, які будуть потрібні для виконання тих чи інших робіт.