Продавець ТОВ "Вітокс" розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
455 відгуків

Наразі компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки тимчасовий графік роботи з 9.00 до 17.30. Субота та Неділя – вихідні дні. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим часом.

КАБЕЛЬНО-ПРОВІДНИКОВА, ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА ПРОДУКЦІЯ
+380 (67) 580-89-67
+380 (97) 311-41-36
+380 (97) 049-13-30

Акумулятори, батарейки, зарядні пристрої, ліхтарики

Зарядні пристрої: батарейки, аккуммулятори ліхтарики

Для роботи сучасної портативної техніки використовуються портативні джерела постійного струму, призначені для накопичення та зберігання енергії, які працюють на принципі перетворення хімічної енергії на електричну. Електрохімічні зарядні пристрої поділяються на дві великі категорії:

 

·      батарейки – елементи одноразового використання із закладеним запасом енергії, що не підлягають підзарядці;

·      акумулятори – підлягають повторному використанню після перезарядки.

Електрохімічна схема зарядних пристроїв


У батарейках та акумуляторах використовуються різні метали та тип електроліту, і саме за цими ознаками класифікуються обидва типи портативних елементів живлення.

Найпоширенішими електрохімічними схемами батарейок є:

·      Солева. У таких елементах мінусом виступає цинк, як плюс використовується двоокис марганцю, а електролітом є сіль - хлорид амонію. Це недорогі зарядні пристрої, розраховані на слабке та недовге навантаження. Сольові батарейки мають маркування R. Зазвичай їх використовують у пультах дистанційного керування, ручних ліхтариках, невеликих радіоприймачах, дитячих іграшках.

·      Лужна. У таких зарядних пристроях як "плюс" і "мінус" також застосовується цинк і марганець, але електролітом є лужне з'єднання - гідроксид калію. З цієї причини лужні батареї також називають алкаліновими (від фр. alcaline – лужний). Батарейки цього типу мають маркування LR. Вони є досить потужними і здатні частково відновлювати заряд у моменти перерв між використанням. Алкалінові батареї можна використовувати в ручних прожекторах, диктофонах, фотоапаратах та інших портативних пристроях із середнім та високим споживанням струму.

·      Літієва. У цих елементах живлення «плюсом» є літій, а «мінусом» та електролітом можуть виступати різні хімічні речовини та сполуки: використовуватися діоксид марганцю, дисульфід заліза, монофторид вуглецю, хлористий тіоніл та ін. Літієві батареї маркуються літерами CR. Вони дорожчі, оскільки можуть працювати тривалий термін.

Найпоширенішою електрохімічною схемою акумуляторів є нікель-метал-гідридна (маркування Ni-MН). Нікель-металогідридні акумулятори мають незначний ефект пам'яті, але непогану ємність і доступну ціну. Такі акумулятори можна використовувати навіть на морозі, але тривале зберігання можливе лише в діапазоні температур від 0 до +50С.

Найдорожчими, але й найбільш ефективними та довговічними є акумулятори з літій-іонною електросхемою (маркування Lі-Iоn). Літій-іонні акумулятори використовуються у цифрових фотокамерах, мобільних пристроях, портативних комп'ютерах, різноманітній побутовій електронній техніці.

Типові розміри батарей та акумуляторів
В інтернет-магазині Вітокс можна купити батарейки та акумулятори найпопулярніших типорозмірів

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner